Kilka miesięcy temu zdecydowałam się na poprowadzenie swojej pierwszej transmisji na żywo na Facebooku. Mój smartfon nie dawał mi możliwości nadawania na facebookowych grupach (a na tym mi wówczas najbardziej zależało), więc zaczęłam szukać innych rozwiazań. Tak trafiłam na BeLive.tv.

To bezpłatne narzędzie, którego używam do robienia live’ów. Nadaję je z poziomu mojego komputera, a nie smartfona – to bardzo wygodna opcja. BeLive.tv ma również wiele innych zalet, którymi postanowiłam się z Wami podzielić.

Poniżej możesz obejrzeć nagranie mojej transmisji facebookowej, w której opowiadałam o plusach nadawania przez BeLive.tv.

Jeśli wolisz czytać, dalej znajdziesz skrót najważniejszych informacji z tej transmisji. 

 

10 PLUSÓW TRANSMISJI W BELIVE.TV:

1. Umożliwia prowadzenie transmisji live na Facebooku z komputera, a nie ze smartfona.

2. Masz możliwość planowania transmisji z wyprzedzeniem (oczywiście możesz je prowadzić również zupełnie spontanicznie). Informacja o zaplanowanym live’ie pojawia się w miejscu, w którym chcesz ją poprowadzić (fanpage, grupa, profil prywatny, itp.). Dzięki temu promujesz nadchodzące transmisje i Twoja publika dowiaduje się odpowiednio wcześniej o zaplanowanym live’ie.

3. Świetną funkcją jest możliwość otrzymywania powiadomień w przypadku zaplanowanych transmisji – dzięki temu osoby zainteresowane tematem Twojego live’a otrzymają facebookowe przypominajki o zbliżającej się transmisji:

 


4.
Cały opis transmisji przygotowujesz wcześniej i wpisujesz na komputerze – jest to wygodniejsze niż w przypadku smartfona. Warto skorzystać z okazji i każdorazowo opatrzyć opis transmisji linkiem do jakiegoś naszego miejsca w sieci – może być to np. adres naszej strony/bloga/sklepu internetowego, albo strona z zapisami (ja wyżej wykorzystałam link do zapisów na mój webinar).

5. Mamy kilka możliwości wyboru, jeśli chodzi o miejsce, w którym ma się odbyć nasza transmisja. Może być to:

🔷 nasza oś czasu – profil prywatny,

🔷 fanpage, który administrujemy,

🔷 nasza grupa na FB,

🔷 wydarzenie,

🔷 transmisja testowa (nie nadajemy wówczas na żywo, ale możemy sprawdzić jak to wygląda „od środka”).

6. BeLive.tv ciagle się rozwija – w powyższym nagraniu wspomniałam, że umożliwia nam nadawanie dwóch rodzajów transmisji.

Dziś są to już trzy rodzaje live’ów do wyboru:

🔷 Solo – transmisja nadawana przez jedną osobę. Przykład takiej właśnie transmisji możecie zobaczyć w moim powyższym nagraniu.

🔷 Wywiad – możesz przeprowadzić live z gościem i rozmawiać na odległość. Ja przeprowadziłam taką rozmowę na żywo z Lidią Luną Cichowlas – rozmawiałyśmy w grupie „Wszystkiego kreatywnego” o wychodzeniu ze strefy komfortu. Tak to wyglądało:

 

🔷 Talk Show – to nowość, której jeszcze nie testowałam. Umożliwia zaproszenie większej liczby gości.

7. Możemy siebie podejrzeć przed rozpoczęciem transmisji i ustawić odpowiedni kadr zanim zaczniemy nadawać na żywo.

8. Otrzymujemy link do zaplanowanej przez nas transmisji, który możemy wykorzystać do jej promowania. Taki link możemy udostępnić odpowiednio wcześniej w innych naszych miejscach w sieci – planujemy odpowiednie posty na grupie czy innych fanpage’ach na czas rozpoczęcia transmisji – dzięki temu nie musimy się już zajmować udostępnianiem linków, gdy jesteśmy na żywo.

9. Możemy stworzyć przed transmisją agendę – czyli napisy, które chcemy pokazywać podczas live’a. Możemy np.  przygotować komunikat, jaki chcemy wyświetlić odbiorcom w konkretnym momencie.

 

10. BeLive.tv daje nam możliwość pokazywania na ekranie komentarzy, jakie się pojawiają na żywo. Nie musimy pokazywać wszystkich, tylko te wybrane (np. pytanie, na które odpowiadamy). Bardzo przydatna funkcja!

 

 

Transmisja nadawana przez BeLive.tv nie znika – jest nagrywana na Facebooku. Jeśli zechcesz możesz ją później usunąć z Facebooka lub pobrać na swój komputer i (tak jak ja to zrobiłam) wrzucić na YouTube, czy na swojego bloga.

Ja dodatkowo obrobiłam nagranie (dodałam kilka zrzutów ekranu, by zobrazować to, o czym mówię) i je nieco skróciłam.

 

Dajcie znać, czy udało mi się Was przekonałać do skorzystania z BeLive.tv :) 

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania odnośnie tego narzędzia – piszcie śmiało w komentarzu.

Recent Posts